Muhammed TEMLİ

         Muhammed TEMLİ, 1980 Yılında Karabük’te doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimlerimi Karabük’te tamamlamasının ardından üniversite hayatına 19 Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı’nda başlamıştır. Devamında Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü bitirip halen Bülent Ecevit Üniversitesi İktisat Fakültesi bölümünde Siber Güvenliğin Bölge Ekonomisine Etkileri üzerine yüksek lisans yapmaktadır.

         Profesyonel Meslek Hayatına 2000 yılında E-Devlet projelerinin en önemlilerinden biri olan Mernis Projesi ile başlamıştır. 2010 yılına kadar alanının en büyük iki firması olan Meteksan Sistem ve Koç Sistem firmalarında 100’e yakın ulusal ve uluslararası projelerde uzman, saha sorumlusu ve saha koordinatörü olarak görevler almıştır. Halen Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev yapmakta olup, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin farklı bölümlerinde kendi uzmanlık alanı ile ilgili dersler vermektedir.

         Ülkenin en önemli ulusal bilişim projelerinde görev alarak çeşitli sertifikalara sahip olan Temli, halen Siber Güvenlik çalışmaları yapmaktadır. Evlidir. İki çocuk babasıdır ve mesleki düzeyde İngilizce bilmektedir.